Як підтримувати здорову вагу у котів: поради для власників

Через щоденний контакт із твариною власникам часто складно помітити поступове збільшення ваги домашнього улюбленця, особливо якщо кіт має довгу шерсть. Контролювати вагу тварини необхідно протягом усього її життя. Навчившись вчасно виявляти коливання ваги, Ви зможете запобігти можливим проблемам та звернутися до ветеринара при необхідності.

Також слід пам'ятати, що різка втрата ваги може бути не менш тривожним сигналом. Відхилення ваги в будь-який бік може свідчити про захворювання. Ожиріння чи недостатня вага самі по собі становлять загрозу для здоров’я. Тому важливо консультуватися з ветеринаром, щоб визначити оптимальну вагу кота та виключити можливі проблеми зі здоров’ям.

Зниження активності як ознака проблем із вагою

Якщо Ваш кіт став менш рухливим, це може свідчити про зайву вагу. Після стерилізації у тварин часто сповільнюється метаболізм, через що вони можуть потребувати менше калорій. Якщо Ви не відкоригуєте раціон відповідно до потреб тварини, вона може почати набирати вагу.

З віком активність котів зазвичай знижується, тому їм потрібно менше їжі. Власники, які регулюють раціон своїх улюбленців, часто помічають, що завдяки цьому коти стають більш енергійними та грайливими.

Можливі наслідки надмірної ваги:

  • Цукровий діабет;
  • Захворювання сечовивідних шляхів та утворення сечових каменів;
  • Серцево-судинні захворювання;
  • Захворювання дихальної системи;
  • Розлади травлення, такі як запор;
  • Проблеми зі шкірою через недостатній догляд;
  • Зношування суглобів (артроз).

Як уникнути перегодовування

Для контролю ваги важливо дотримуватися рекомендованих порцій. Слід обирати корм з помірним вмістом жиру, для оптимального забезпечення Вашого улюбленця всім необхідним, на приклад JOSERA Naturelle. Для котів з низьким рівнем активності ідеальним раціоном буде JOSERA Léger, який містить знижений вміст енергії та збільшений вміст харчових волокон. Не забувайте, що їжа зі столу не підходить для котів і може спричиняти проблеми зі здоров’ям. Щоб точно визначити кількість корму, скористайтеся інструкцією на упаковці та відмірюйте порції за допомогою кухонної ваги. Навіть кілька зайвих грам можуть вплинути на здоров’я тварини. Добову норму краще розділяти на 4–6 прийомів — це поліпшить травлення та дозволить коту почуватися ситим протягом дня.

Якщо Вас довго немає вдома, можна використовувати автоматичну годівницю з таймером, яка забезпечить регулярне харчування улюбленця. Також варто проконсультуватися з ветеринаром, щоб підібрати правильний режим годування та оптимальні порції саме для вашого кота.

Якщо у Вашого кота вже є захворювання, наприклад, цукровий діабет, важливо заздалегідь проконсультуватися з ветеринаром. Раціон з нашої ветеринарної дієти Josera Help Weight & Diabetic, чудово підійде не лише для котів із зайвою вагою, але й для улюбленців, які хворіють цукровим діабетом. Завдяки зниженому вмісту калорій і цукру, цей корм допомагає контролювати вагу та рівень цукру в крові. А високий вміст клітковини забезпечує коту почуття ситості, навіть при зниженій калорійності раціону.

Стимулювання фізичної активності

Збалансований раціон важливий для підтримки здоров’я, проте поєднання дієти з фізичними вправами є найефективнішим способом боротьби з ожирінням. Грайтеся з котом щодня, адже це не тільки сприяє його активності, а й зміцнює зв’язок між вами.

Коти мають природний хижий інстинкт, тому їм подобаються ігри, що його активують. Придумайте цікаві розваги — від хованок до невеликих перешкод. Якщо у вас немає відповідних предметів для ігор, купіть кілька нових іграшок, щоб заохотити кота більше рухатися.

Краще бавитись з котиком недовго, кілька разів на день, поступово збільшуючи кількість разів. Оскільки коти зазвичай швидко втомлюються, невеликі, але часті ігри будуть ефективнішими, ніж тривалі фізичні вправи.

Підтримка здорової ваги та регулярний догляд

Щоб підтримувати здорову вагу кота, слідкуйте за його активністю, зважуйте корм і періодично консультуйтеся з ветеринаром. Ветеринар може порадити спеціальний корм для стерилізованих тварин, який допоможе регулювати метаболізм і знизити ризик набору ваги.

Як визначити, чи ваша кішка має ідеальну фігуру?

  1. Обережно торкніться свого кота. Якщо Ви легко намацуєте його ребра під розслабленими пальцями, це свідчить про ідеальну вагу.
  2. Подивіться на кота зверху. Якщо у нього чітко видно талію, ризику зайвої ваги немає.
  3. Згадайте вагу свого кота, коли він досяг зрілості. Зазвичай ця вага є оптимальною для нього.
  4. Регулярно оцінюйте стан його тіла, щоб бути впевненими в його здоров’ї.
Причина Опис Симптоми
1/5 Жиру над ребрами не відчувається. Ребра, хребці та тазові кістки добре видимі при короткому хутрі. Майже відсутні м’язи. Кіт занадто худий.
2/5 Лише тонкий шар жиру над ребрами. При короткому хутрі видно ребра та хребці. Кіт худий.
3/5 Невеликий шар жиру над ребрами, чітко видна талія. Ідеальна вага.
4/5 Ребра та хребці важко пальпаторно відчути, талія майже не помітна. Легка надмірна вага, підвищений ризик для різних захворювань.
5/5 Ребра та хребет майже не відчуваються, їх важко пальпаторно відчути. Талія не виділяється. Великий живіт, виражені жирові відкладення на спині та в основі хвоста.

Надмірна вага, ожиріння.

Великий ризик діабету, серцево-судинних та суглобових захворювань.

Висновок

Підтримання оптимальної ваги та активного способу життя сприятиме тому, що Ваш кіт почуватиметься добре та зможе насолоджуватися життям. А це саме те, що бажають усі люблячі власники для своїх пухнастих улюбленців.